Kočičí jména pro kocoury

Máte doma kocourka a vybíráte pro něj pěkné jméno? Plánujete teprve jeho pořízení a nevíte, jak ho vhodně pojmenovat? Výběr jména pro kočku vám může usnadnit kalendář, ať už běžný nebo zvířecí, různé webové stránky, vaše vlastní fantazie, oblíbené osobnosti z televize i z knížek.

Spíše než originalitě ale dejte přednost jednoduchosti a zapamatovatelnosti. Může se také stát, že o tuto milou povinnost budete ochuzeni, pokud kocourek bude šlechtěný a již pojmenovaný svým původním majitelem. Výběr kočičího jména je skvělou zábavou hlavně pro děti. Rozhodně ho ale nezanedbejte, váš kocour s tímto jménem bude žít celý svůj život – klidně tedy i 20 let.

Databáze jmen pro kocoury

Stačí trošku pohledat na internetu a určitě narazíte na nějaké zajímavé jméno, které by se k vašemu kocourovi hodilo. Jestliže si kotě od někoho kupujete, ideální je s pojmenováním počkat do dvou měsíců věku, než svého kocourka dostanete domů. Až pak vybírejte jméno pro něj. Lépe se s ním totiž ztotožníte. Jinak můžete zvolit takové, které se k němu vůbec nebude hodit. Jestliže vyberete jméno, které se nachází v nějakém kalendáři, budete ho moci slavit a nakoupit tak svému kocourkovi spoustu dobrot a hraček.

Nejoblíbenější kočičí jména pro kocoury

Na našem webu jsme pro vás připravili rychlý a stručný přehled těch nejoblíbenějších kocouřích jmen. Patří mezi ně Čert, Ferda, Mourek, Macek, Mikeš, Ďáblík, Fousek, Felix, Matěj nebo Oliver. Často se používají také zdrobněliny jako Matýsek, Mikulášek, Mazlíček apod. Vhodnější je určitě zvolit kocouří jméno, které bude kratší a snadněji zapamatovatelné. Jednoslabičné, dvojslabičné nebo trojslabičné je ideální.

Jména podle herců, zpěváků, hrdinů

Především ženy mají slabost pojmenovat svého kocoura podle svého oblíbeného hrdiny, třeba Silvestr nebo Arnold. Můžete mu říkat také Brad, George nebo Herkules. Při výběru jména berte i ohled na své okolí. Se jménem by tak měla souhlasit celá rodina. Jestliže pouštíte kocourka běžně samotného ven a večer ho voláte domů, myslete také na to, že jeho jméno budete muset vykřikovat na celou ves.

Tradiční kocouří jména neurazí

I přesto, že existuje řada moderních kocouřích jmen, mnoho majitelů se přiklání k těm běžně používaným. Dříve se každá kočka ve vsi jmenovala Micka a každý druhý kocour Mourek. Tato jména jsou dnes oblíbená nejen mezi seniory, pro které jsou kočky báječnými společníky, ale také pro mladé rodiny, které nehledají žádnou raritu. Mourek nebo Mikeš tedy rozhodně neurazí, ba naopak i dneska patří k těm nejoblíbenějším.

Snadno zapamatovatelné

Pokud chcete, aby si váš nový zvířecí kamarád své jméno rychle zapamatoval, oslovujte ho ním při hře, když ho voláte k sobě nebo když ho lákáte z venku domů. Kočka se obvykle své jméno naučí během pár týdnů až měsíců. Pokud byste jí ho změnili v dospělosti, je ale možné, že by si na nové jméno vůbec nezvykla.

Další články z rubrikyŠtítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *