Bengálská kočka

S pořízením bengálské kočičky si domů přivedete malou šelmu, jejíž vzhled je velmi blízký podobě divokých koček. Plemeno vzniklo zkřížením domácí kočky s divokou bengálskou kočkou žijící v jihovýchodní Asii. Bengálská kočka má výraznou kresbu a hluboké upřímné oči. Potěší všechny nenáročné chovatele, kteří hledají dobrého společníka do nepohody.

S kočičkou si užijete spoustu zábavy. Je velmi temperamentní a nezapře tak svůj divoký původ. Také je neustále v pozoru a aktivní – budete se divit, co vše zvládne provozovat bez vyčerpání. Zároveň je však báječnou společnicí pro celou vaši rodinu včetně malých dětí, psů nebo rybiček. Je houževnatá a zvykne si opravdu na každého.

Bengálská kočka překvapí svým temperamentem

Bengálskou kočku můžeme doporučit lidem, kteří mají na zvíře čas. Jakmile totiž dorazíte domů z práce, budete se své kočce muset věnovat. Stejně tak o víkendech je potřeba vyhradit si čas na hru i odpočinek v podobě mazlení, hlazení a chování. S bengálskou kočičkou získáte domů malého tygra či leoparda, který své kořeny zkrátka nezapře.

Kotě bude aktivnější než dospělá kočka. Ale v porovnání třeba s peršankou se připravte na hotovou smršť. I bengálská kočka je samozřejmě nezávislá a přijde za vámi jen tehdy, když ona sama zatouží po kontaktu s lidskou rukou. Jestliže víte, že nebudete moci zvířeti věnovat všechen svůj volný čas, zvažte pořízení zvířecí kamarádky – třeba druhé kočičky nebo kocourka.

Opravdová šelma

Bengálská kočka je šelmou na první pohled. Dokládá to i její hmotnost – kocourek totiž může vážit až 10 kg. Bengálská kočka je charakteristická mohutným a svalnatým tělem s těžkými kostmi. Její srst je krátká, v případě hrozby se ale umí pěkně naježit. Hlava kočky je v porovnání s tělem spíše menší a zakulacená. Dominuje jí širší nos a velké oči ve tvaru mandlí. Zajímavostí je, že bengálská kočka má zadní nohy o kousek delší a také silnější. Díky nim je schopna vyvinout větší rychlost a sílu. Tuto vlastnost podědila po své divoké příbuzné.

Zbarvení bengálské kočky

Ačkoliv vám může připadat, že bengálské kočky vypadají všechny stejně, tak i zde můžeme rozlišit několik odstínů. Jedná se o variantu černě mramorovanou – tečkovanou zvanou také brown tabby, dále o sépiovou tečkovanou/mramorovanou neboli seal sepia, sněžnou a norčí. Srst bengálské kočky by měla mít zlatavý odlesk.

Kočka pro každého chovatele

Bengálka je sice náročná na váš volný čas, žádnou speciální péči ale nevyžaduje. Jestliže kočičku chováte v bytě, určitě jí pořiďte škrabadlo. Jinak hrozí, že vám zničí veškerý nábytek, který se jí dostane pod tlapky. Stejně tak jí můžete ostříhat jinak ostré drápky. Srst není potřeba pravidelně kartáčovat. Pouze když kočka líná, doporučujeme odstranit vypadající chloupky, aby se zbytečně nezachycovaly na vaší sedačce nebo třeba na posteli.

Další články z rubrikyŠtítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *