Jak vyrobit kočičí pelíšek

Pelíšek pro svou kočku můžete zakoupit v obchodě nebo si ho vyrobit sami, pokud chcete ušetřit nějaké peníze, případně když žádný z prodávaných pelíšků nesplňuje vaše představy. Připravili jsme pro vás rady, s nimiž to hravě dokážete a ani nemusíte být příliš manuálně zruční.

Doma vyrobený pelíšek vás vyjde na pár korun a navíc si ho na 100 % přizpůsobíte svým představám a potřebám svého domácího mazlíčka nebo i více domácím mazlíčkům. Jestliže chováte koček několik, nemusíte pro každou z nich vyrábět zvláštní pelíšek, ale můžete se rozhodnout pro jeden velký, který kočky využijí společně.

Šijeme pelíšek pro kočku

Návodů na výrobu pelíšků pro domácí zvířata na internetu naleznete spoustu. Vyberte si proto takový, kde se výsledný pelíšek nejvíce blíží vašim specifickým představám. Pelíšek může být tvořen pouze jedním polštářem nebo může mít po stranách i různé zábrany. Pro psy jsou vhodné také různé zakryté pelíšky, které jsou opatřené ještě látkovou stříškou. O ty však kočky běžně nemají příliš velký zájem a preferují spíše pelíšky otevřené, do nichž se mohou pohodlně rozvalit a mají z nich o všem přehled.

Co vše je potřeba pro výrobu pelíšku

Na výrobu kočičího pelíšku budete určitě potřebovat látku a výplň. Pěknou látku na pelíšek zakoupíte v obchodě s textilem nebo i v galanterii. Náplň polštáře vytvoříte například z vaty nebo z molitanu. Záleží na vás, co je vám nejpříjemnější.

Rozměry látky přizpůsobte velikosti pelíšku. Vždy však myslete na rezervu, jelikož musíte výplň dostatečně dobře obšít. Pelíšek nešijte v ruce. Místo toho si vezměte na pomoc šicí stroj. Po stranách také můžete našít molitanové zábrany, které rovněž opatříte látkovým potahem.

Látkový potah se z pelíšku běžně nedá sundat. To byste jej museli doplnit zipem nebo knoflíky. Pokud ho tedy budete chtít vybrat, musíte buď celý i s výplní nebo ho na straně kousek rozpárat, náplň vyjmout a pak potah namočit do vody. I na toto je dobré myslet, jelikož kočky chodí z venku často se špinavými tlapkami nebo se v jejich srsti mohou objevit blechy či jiní parazité. Ti pak žijí i v pelíšku společně s kočkami a ten je nutné po odblešení kočičky vyprat.

Kočičí pelíšek za pár korun

Výroba pelíšku pro kočku je opravdu nenáročná, takže rozhodně ušetříte v porovnání s tím, když byste měli kočce pelech kupovat. Molitan můžete nahradit také nepoužívaným květináčem, košíkem nebo prostornou ošatkou. Pokud tyto věci ze své domácnosti opatříte pěknou látkou a nějakou vnitřní výplní, mohou být pro kočku pohodlné a poskytnout jí nezbytné zázemí ve chvílích odpočinku. Snadno ji pak během noci udržíte mimo svou postel, když bude mít svůj vlastní pelíšek.

Pokud ho ihned nebude chtít využívat, nepropadejte panice nad zbytečnou prací. Kočky mají mnohdy nedůvěru k novým věcem a je tedy možné, že svému novému pelíšku ta vaše přijde na chuť až po několika týdnech.

Další články z rubrikyŠtítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *