Jména pro kočky

Pořídili jste si nové koťátko a řešíte, jak ho vhodně pojmenovat? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte, jaká jsou ta nejoblíbenější nebo také nejlepší kočičí jména. Každá kočička i každý kocourek si zaslouží nějaké pojmenování. Přece jen, jedná se o nového člena vaší rodiny, který s vámi bude sdílet teplo rodinného krbu.

Jménem ji nebo ho budete samozřejmě také oslovovat. Ačkoliv je kočku na rozdíl od psa téměř nemožné vycvičit, na své jméno se určitě naučí poslouchat. Sami to poznáte, když ji pustíte ven, zavoláte a kočička přiběhne. Ačkoliv někteří chovatelé říkají, že zvíře nereaguje na své jméno, ale utíká k vám nebo se ohlédne, protože slyší váš hlas.

Kde hledat inspiraci

Jména pro kočky můžete vybírat na různých webových stránkách, které se na ně přímo specializují. Třídění je většinou abecední a databáze často zahrnuje stovky až tisíce tradičních, originálních nebo i jinak zajímavých jmen. Před pořízením koťátka si tak rozhodně najděte čas na výběr jeho jména. Probrání tak dlouhého seznamu vám zabere i hodiny času. Určitě vybírejte jméno spolu se svými dětmi. Každý si třeba můžete vypsat ta pěkná jména na papírek a nakonec dát hlavy dohromady.

Dalším zdrojem inspirace může být kalendář, a to ten všední i zvířecí (kočičí, psí). Zakoupíte ho téměř v každém papírnictví a najdete v něm rovněž neobyčejná jména. Zapojit můžete také svou vlastní fantazii a nějaké jméno sami vymyslet nebo si vzpomenout na oblíbeného herce, zpěváka i seriálovou postavu. Divili byste se, jak jsou tato jména často používána.

Zásady pro vybírání kočičích jmen

Pro kocoury a pro kočky

V případě řadě je potřeba rozlišovat jména pro kočičky a pro kocourky. Často se majitelům stává, že si nechají koťátko, pojmenují ho třeba „Mourek“ a jakmile trošku povyroste, zjistí, že to je kočička. Z pohledu jména to však není důvod k panice. Většina jmen se dá snadno upravit do podoby pro druhé pohlaví. Takže Mourka například přetvoříte na Morinu a podobně.

Jednoduché, zvučné, zapamatovatelné

Jméno pro kočku i pro kocoura by mělo být zvučné a jednoduché. Ideální je zvolit pouze jednoslabičné nebo dvojslabičné jméno. Přípustné je i trojslabičné, pokud se na něj zvíře naučí poslouchat. Pokud uvažujete o delším jméně, raději od něj opusťte. Mělo by být snadno zapamatovatelné pro zvíře i pro vaši rodinu. Jestliže vyberete nějaké cizojazyčné, ujistěte se, že ho umí celá vaše rodina správně vyslovit a že ho nezapomíná.

Jak si pomoci při výběru jména pro kočku

Jestliže vás žádné jméno nenapadá, pojmenujte svou kočku podle toho, čím je typická. Jestliže je černá, může se jmenovat Čert, Čertice nebo Čmoud, bílá naopak Sníh nebo Sněženka, mouratá Mourek nebo Morina. Pokud váš kocour neustále zlobí, může to být třeba Čert. Jestliže neustále mňouká, určitě se k němu bude hodit vznešené jméno Amadeus a jestliže to je už odmala samý sval a šlacha, tak třeba Arnold. Kočička, která se neustále prohlíží a nechce chodit ven, aby se neumazala, může být Princezna.

Další články z rubrikyŠtítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *