Když kočka kouše

Kočky často koušou. Okusují sebe navzájem i své majitele. Je však potřeba rozlišit, zda se jedná o mírumilovné a hravé kousání nebo o kousání agresivní. A věřte, že rozdíl poznáte na první pohled. Pokud se kousání obejde bez velkého řevu, většinou se jedná pouze o hravost. Takto můžete vidět, jak se spolu jemně perou kočky, které žijí v jedné domácnosti nebo koťata, když rostou.

Hry kočky připraví do života, protože každá z nich se za svůj život dostane do nějakého boje. Kočky se většinou bojům vyhýbají, kocouři je ale mnohdy i přímo vyhledávají a mohou si v nich přivodit i nepříjemná zranění, která jsou způsobena tím, že je jiný kocour škrábne nebo kousne. Jestliže vaše kočka domů přijde pokousaná, rozhodně na nic nečekejte a zavezte ji k veterináři, protože ránu je nutné správně ošetřit.

Hravost u koček

Jemné kousání u koťat, které mají zoubky jako jehličky, je zcela normální. Dokud vás kočka nekouše do krve a vaši ruku jenom jemně žužlá, případně k zubům přidává také své drápky, je to stále v pořádku. Pokud by se náhodou stálo a kočka by vás poranila, určitě si ránu ihned vydezinfikujte. Kočičí drápky rozhodně nejsou sterilní a vaše rána by se tedy mohla nepříjemně zanítit a vyvolat infekci.

I vy si s kočkou hrajte opatrně. Nevinný boj totiž může při nešetrném pohybu vyvolat vlnu agrese. Například kočku netahejte za ocas ani za srst, to by se totiž mohla začít opravdu tvrdě bránit, pokud by však nedala přednost taktice útěku.

Rvačky mezi kočkami a kocoury

Kocouři se spolu často perou v dospělosti, když bojují o své území. Jejich teritoria se většinou vzájemně prolínají a na jejich hranicích dochází k nelítostným bojům. Tyto boje umocňují také kočky, o něž se kocouři spolu perou. Jestliže máte kocoura, který není kastrovaný a chodí volně ven, připravte se, že mu na jaře a v létě budete ošetřovat jeden šrám za druhým.

Kočky se také mohou prát ze zdravotních důvodů. Pokud je kočka už stará či nemocná a malá koťata na ni útočí, může se jim takto bránit, protože zkrátka jen nevyhledává jejich pozornost.

Kousnutí od kočky

Stalo se vám, že vás kočka z ničeho nic kousla? Pokud jste ji hladili a ona na vás začala vrčet, syčet a ohnala se, může to značit, že je nemocná nebo nějak zraněná. Pokud byste jí totiž přejeli rukou přes bolestivé místo, tak kočka mohla takto zareagovat.

Když kočka mrouská

Kočky také koušou v době mrouskání, kdy jsou i velice náladové. Na jednu stranu se zdají přítulné, pokud se s nimi ale déle mazlíte, mohou začít prskat a být agresivní. Proto se kočce v době její říje raději vyhýbejte. Pokud chcete těmto stavům předcházet, můžete ji dát také vykastrovat.

Jak kočku potrestat

Jestliže vás kočka tvrdě kouše jen tak, můžete ji to odnaučit tím, že jakmile něco provede, přestanete se s ní mazlit a dáte ji na zem. Rozhodně ji nijak jinak netrestejte, pokud nechcete, aby se vás kočka obecně bála. Tímto jí dáte najevo, že se vám její chování nelíbí a ona se jistě brzy kousat odnaučí.

Další články z rubrikyŠtítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *