Kočičí jména pro kočičku

Vyberte pěkné jméno pro svou kočičku. Pořídili jste nového zvířecího člena do své domácnosti a nevíte, jak jej vhodně pojmenovat? Ať už vybíráte jméno pro zvíře nebo pro miminko, dělejte to poctivě. Kočka své jméno bude nosit celý život.

Aby se na něj naučila poslouchat, mělo by být krátké, zvučné a snadno vyslovitelné. Budete ji jím oslovovat doma při hře, venku, když s ní vyrazíte na procházku nebo když ji budete volat na noc domů z jejích večerních lovů. Výběr jména vždy přizpůsobte tomu, jaká vaše kočka je a samozřejmě ji pojmenujte už jako kotě – jinak by si na své jméno nemusela zvyknout. Něco jiného samozřejmě je, když se k vám kočka zatoulá nebo když ji někde naleznete.

Jak vybírat jméno pro kočičku

O tom, jak by správné jméno mělo vypadat, jsme si už řekli. Kde ale čerpat inspiraci? Spoustu ji najdete na internetu, v knížkách a časopisech i ve své vlastní hlavě. Jméno může být odněkud převzaté stejně jako úplně vymyšlené, a tak i originální. Jestliže bude zvučné a bude se dobře vyslovovat, nic vám nebrání, ním svou novou kočičku pojmenovat.

Nejlépe to jde s kalendářem

Jména pro kočičky najdete v každém kalendáři. Můžete si pořídit buď ten zvířecí – což vám určitě doporučujeme, jelikož je plný skvělých kočičích fotek, nebo běžný, ve kterém najdete jména, která se dají použít i pro zvíře. Kočičí kalendáře mohou být originální, to znamená, že v jednom může mít Bára svátek v září a v druhém třeba v červenci. Je to ale jedno, vy sami si vyberete den, kdy chcete svátek své kočičky slavit a v ten jí pořídíte nové hračky nebo různé pamlsky. Nebo slavit vůbec nemusíte, věříme, že vaší kočce to nebude vadit.

Nejpoužívanější kočičí jména

Hledání vhodného jména pro kočičku může být velká legrace, obzvlášť když jméno vybíráte se svými dětmi, které jistě mají spoustu skvělých a originálních nápadů. Jestliže vám chybí inspirace, můžete použít nějaké tradiční jméno, jako třeba Micka, Morina, Bára, Monika, Andy apod. Jestliže jste nějakou kočičku už měli, můžete klidně tu druhou pojmenovat stejně. Alespoň vám ji bude stále připomínat a vy na ni jen tak nezapomenete.

Moderní jména pro kočku

Klasika sice nestárne, proč ale nepojmenovat kočku po své oblíbené herečce nebo zpěvačce? Vaší kočce možná bude slušet jméno Angelina, Naomi, Emily nebo Amy. Fantazii se zde meze nekladou, jen si dejte pozor, ať se kočičí jméno dobře vyslovuje celé vaší rodině. Stejně tak pokud je vaše kočka černá, můžete ji říkat třeba Black, Schwarz nebo Čertice. Jméno by ke kočce mělo dokonale pasovat. Ačkoliv jej při jejím výcviku moc nepoužijete a kočka bude reagovat spíše na váš hlas než na použité oslovení. Jméno je její součástí. Pokud chodíte s kočičkou na pravidelné prohlídky k veterináři, zapíše se i do jejího očkovacího průkazu.

Další články z rubrikyŠtítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *