Kočičí kalendář

I vaše kočka může mít jméno podle kalendáře. To však neznamená, že musíte vybírat v běžném kalendáři. Domů se dnes dá pořídit speciální kočičí nebo třeba i psí kalendář, ve kterém vhodné jméno pro svého zvířecího miláčka snadno vyberete.

Tento kalendář pro vás může být inspirací, pokud hledáte opravdu jedinečné jméno pro svou kočku a postrádáte představivost. Kočičí kalendáře zahrnují několik desítek jmen vhodných pro kočky i kocoury. Jelikož rok má celkem 365 dnů, tak i tolik jmen v kočičím kalendáři naleznete. Neříkáme, že se vám všechna zalíbí. Některá z nich se ale určitě dostanou do vašeho užšího výběru.

V tištěné nebo elektronické podobě

Kalendáře pro kočky a kocoury mají mnoho podob. Kromě toho, že si takový kalendář můžete pořídit domů, naleznete ho také na internetu. Ten tištěný má tu výhodu, že slouží i jako běžný kalendář. Ozdobí váš psací stůl nebo komodu v obývacím pokoji, poslouží k plánování rodinných událostí a také v něm nechybí fotky koček a koťátek.

Jestliže ale o papírovou formu nemáte zájem a potřebujete rychle vybrat vhodné kočičí jméno, tak je pro vás ten elektronický skvělou volbou, jelikož vůbec nic nestojí. Spousta jmen se navíc do kalendáře vůbec nevešla. Vyplatí se tedy obecně pohledat na internetu. Různé webové stránky a portály vám jistě pomohou s výběrem jména pro vašeho domácího mazlíčka.

Jak vybrat jméno pro kočku podle kalendáře

Ať už vybíráte jméno pro svou kočku v kalendáři či nikoliv, měli byste při jeho volbě dbát na několik drobných detailů. Pozornost věnujte například jeho zvučnosti. Jméno by mělo mít ideálně dvě až tři slabiky, které jsou zvučné a máte pak jistotu, že na ně bude vaše kočka snadno slyšet. Obzvlášť pokud máte kočku, která chodí ven a vy ji každý večer voláte z okna, je zvučné jméno zárukou úspěchu, že na vaše zavolání přijde. Ačkoliv mnoho chovatelů říká, že spíše než na samotné jméno kočky reagují na váš hlas.

Správné jméno pro kočku

Kočce byste měli dát pouze jedno jméno. Pokud máte kočku šlechtěnou, může být uvedeno i v jejím průkaze. Když ho nebudete chtít používat a rozhodnete si kočku pojmenovat podle svých představ, tak rozhodně můžete. Nepřejmenovávejte však starší kočku. Ta by se vám na nové jméno jenom těžko naučila. Když si tedy vezmete například zvíře z útulku, doporučujeme mu ponechat jeho jméno. Nalezené kočky nemají většinou zvláštní jména a vy mu proto snadno přijdete na chuť.

Darujte své kočičce pamlsek

Proč je vůbec dobré znát datum, na které připadá svátek vaší kočky? Stejně jako svůj svátek, tak i ten kočičí můžete náležitě oslavit. Kupte kočce nějakou speciální kapsičku, paštiku či granulky. Rozhodnout se můžete i pro nějaký zvláštní pamlsek, například v podobě sušeného masa. Jinak pro kočku svátek žádný zvláštní význam nemá. Vy jí ale neočekávanou odměnou jistě potěšíte.

Další články z rubrikyŠtítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *