Útulek pro kočky – Brno

Přímo v Brně se nachází několik útulků pro opuštěná zvířata. Jejich služeb můžete využít ve dvou případech. Zaprvé se jedná o situaci, kdy naleznete zvíře na ulici nebo máte kočičku, o kterou se už dále nemůžete starat. Zadruhé můžete zvíře z útulku adoptovat. Pokud nechcete šlechtěnou kočku s PP, tak máte šanci, že zde najdete vděčného domácího mazlíčka.

I výběr koček v útulku je poměrně široký, jelikož bez domova je dnes spousta zvířat. Můžete si osvojit jak malé koťátko, tak i vzrostlou starší kočku, pokud se obáváte, že kotě bude mít hodně divokou povahu. Pro rodiny s dětmi, případně s dalšími zvířaty, jsou vhodnější volbou určitě mladé kočky. Starší kočky můžeme doporučit například seniorům, jelikož jsou v porovnání s koťaty mnohem klidnější.

Útulek Tibet o.s.

V Brně funguje například útulek Tibet o.s., který se zaměřuje na opuštěné kočky a pejsky, kterým poskytuje soukromý azyl. Zvíře si zde můžete vybrat nejen osobně, ale také prostřednictvím webových stránek útulku. Najdete zde kompletní fotogalerii. Byť si kočku pouze podle přiložené fotky nejspíš nevyberete, tak si můžete udělat o zvířeti alespoň nějakou představu. Mnoho majitelů má požadavky například na stáří nebo na barvu srsti zvířete. Všechny kočky jsou zde odčervené, některé i očkované a vykastrované. Většinou tuto skutečnost ovlivňuje i fakt, v jakém stavu se sem kočka dostala.

Útulek má také několik stálých obyvatel. Tato zvířata mají určitý hendikep a není tedy možné jejich osvojení. Kočičky si však lze alespoň na dálku adoptovat a přispívat na jejich život. Zvíře samozřejmě můžete i navštívit nebo ho vzít ven na procházku (to platí především v případě pejsků).

Útulek pro zvířata – městská policie Brno

Informace o kočičkách k adopci naleznete též na stránkách městské policie Brno. Opět je zde umístěna fotogalerie koček a psů, z nichž můžete vybírat. Jsou zde také informace o nalezených kočkách a psech, které využijete především tehdy, pokud se vám zvíře ztratilo. Na webových stránkách pak naleznete podrobnější informace k tomu, jak správně v dané situaci postupovat, a také kontakt. Útulek sídlí v Brně v Palcarech.

Brněnský Max – domov pro kočky

Brněnský Max je speciální domov, ve kterém nacházejí místo kočky z ulice. V Brně můžete potkat spoustu divoce žijících koček, hledajících si potravu i úkryt u popelnic. Kočičky zde opět můžete adoptovat nebo je podpořit formou sponzorského daru. Kapacity kočičích útulků jsou dnes z větších částí již naplněné, a to nejen v Brně. Jejich majitelé každé sponzorství tedy rozhodně uvítají. Spolek můžete také navštívit a na kočičky se zajít podívat.

Útulek Kociánka, Brno

I v tomto útulku našlo své místo mnoho brněnských opuštěných koček a psů. Kromě těchto dvou standardních útulků zde funguje také útulek koní. Kočky si opět můžete prohlédnout na webových stránkách nebo zajít na návštěvu osobně, kdy si rozhodně lépe vyberete vhodného domácího mazlíčka.

Další články z rubrikyŠtítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *