Útulek pro kočky – Ostrava

Útulky jsou dnes obecně plné zvířat bez domova, která si třeba někdo pořídil a pak lehkomyslně nechal na ulici. Nacházejí zde příbytek také kočky, které se přímo na ulici narodí i ty, které se ztratí. Tyto kočičky ale naštěstí většinou skončí zpátky u svých majitelů. Útulky pro opuštěná zvířata jsou rozmístěné po celé republice.

Jestliže vybíráte nové zvířátko, určitě vám některý z nich doporučujeme navštívit. Najdete tu totiž kočičky, které budou vděčné za každé pohlazení. O kočky je zde samozřejmě dobře postaráno. Jsou očkované a odčervené. Když si kočku z útulku pořídit domů nemůžete, ale stejně byste chtěli nějak pomoci, nabízí se zde možnost daru či sponzorství. Ta je u mnoha lidí aktuální především v období Vánoc, kdy zvířatům do útulku často kupují granule, konzervy i různé pamlsky.

Nadace na pomoc zvířatům Ostrava

V Ostravě Porubě má své sídlo Nadace na pomoc zvířatům. Navštívit ji můžete osobně nebo se na zvířátka podívat na webových stránkách. Jestliže vybíráte novou kočičku, snadno si tak uděláte představu. Mají zde jak koťátka, tak i starší kočky. Mnohé z nich byly nalezeny na ulici. Některé kočky byly do útulku umístěny například po smrti majitele či majitelky.

S výběrem vhodné kočky pro vás nebo pro vaše děti vám zde určitě poradí. Zatímco některé kočky jsou spíše svéhlavé, jiné jsou mazlivé a neobejdou se bez zvláštní pozornosti. Kromě kočiček jsou zde umístění také pejsci a některá ostatní zvířata jako zakrslí králíci, morčata nebo třeba potkani.

Kočky Bohumín

Nedaleko Ostravy se nachází městečko Bohumín, ve kterém sídlí kočičí depozitum Kočky Bohumín. Opět zde máte možnost vzít si kočku do péče k sobě domů, nebo útulek pouze sponzorovat, pokud chcete pomoci, ale nemáte na kočičku dostatek místa, dobře vybavenou domácnost nebo časové možnosti, abyste se mohli o zvíře starat.

Přímo na webových stránkách naleznete kočičky určené k adopci. Všechny kočky jsou odčervené, některé i očkované nebo kastrované. Mnohé z nich byly nalezeny na ulici, další sem byly přemístěny přímo z domácností (například po smrti majitele) nebo z nevhodných podmínek. Na webových stránkách na vás čekají nejen informace k samotné adopci, ale i tipy na to, co dělat, pokud venku na ulici naleznete opuštěnou kočku.

Městský útulek Ostrava

Tento útulek se nachází v Ostravě Třebovicích. Bohužel se ale nezaměřuje na kočky, ale pouze na pejsky. Pokud tedy hledáte kočičku k adopci, doporučujeme vám využít jednu ze dvou předchozích možností. Kromě domácích koček pak v útulcích leckdy naleznete i šlechtěná plemena. Pokud se vám nedaří sehnat kočičku od žádného chovatele, tak si můžete osvojit i nějakou z toulavých koček, kterých v Ostravě žije mnoho. S takovou kočkou vám ale určitě doporučujeme zajít k veterináři. Ten zajistí nezbytné očkování a odčervení, případně i kastraci.

Další články z rubrikyŠtítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *